Skip to main content

Gaslube LPG aditivum od německé firmy ERC

Gaslube je LPG aditivum pro ochranu ventilů a ventilových sedel u motorů provozovaných na LPG, nebo CNG.

gaslube_jízda na lpg

ERC je německý tradiční výrobce aditiv pro veliké průmyslové celky jako jsou elektrárny, slévárny, spalovny, a také  pro automobilový průmysl v podobě aditiv do automobilových benzínů pro rafinerie, různých aditiv do motorových i převodových ojejů pro výrobce a také aditiv do motorů provozovaných na LPG nebo CNG. Firma ERC garantuje vysokou účinnost svých výrobků, kterou dokládá jak laboratorními zkouškami, tak dlouhodobými praktickými testy účinnosti lpg aditiv přímo v konkrétních vozidlech.

LPG aditivum  ERC Gaslube  je v současné době vyráběno ve třech provedeních podle použití a účinnosti.

  1. Gaslube Premium – standardní aditivum pro ochranu ventilů a ventilových sedel motorů na LPG a CNG
  2. Gaslube Special  –  aditivum LPG se zvýšenou účinností ochrany s formulí P1000 pro motory obzvláště náchylné k zaklepávání ventilů. Gaslube Special P1000 bylo vyvinuto firmou ERC specielně pro vozidla Hyundai a KIA, které mají v zejména v dálničním režimu problémy se zaklepáváním i sacích ventilů. V Německu se toto aditivum prodává právě pod označením P1000 a je vyráběno výhradně pro síť prodejců korejských vozidel. Toto aditivum LPG je velmi vhodní také pro japonské automobily zejména Toyota, Honda a Mazda.
  3. Gaslube DI-LPG  –  aditivum pro motory s přímým vstřikem kapalného LPG přes benzínové vstřiGaslube DI LPGkovače. Jedná se o nejnovější výrobek pro přestavby motorů s přímým vstřikem benzínu jako je TSI, FSI, GDI apod. Aditivum LPG je vpravováno tlakovým dávkovacím zařízením do kapalné fáze LPG v prostoru sací strany vysokotlakého čerpadla vstřikování tlakem okolo 9Bar. Toto aditivum chrání nejen samotné ventily a ventilová sedla motoru, ale také vysokotlaké benzínové vstřikovače, které jsou jinak náchylné k zadírání, pokud jsou provozovány na kapalné LPG bez mazacího účinku.

 

Test účinnosti Gaslube

Jak probíhal test Gas lube

Před zahájením testu Gaslube Special

Testované vozidlo KIA Ceed

Popis průběhu testu aditiva Gaslube na 100 tisíc km

Výsledky testu (tabulka)